Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“Mos luaj”, pacienti “harron” sëmundjen dhe ngrihet të takoj Ramën

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë zhvilluar një vizitë në qendrën Shëndetësore në Belsh.

Teksa po zhvillonte vizitën ë spital një i moshuar i cili ishte duke u vizituar ka harruar sëmundjen dhe është ngritur në këmbë për të përshëndetur kryeministrin.

“Mos luaj, mos luaj. Vazhdo vizitën” i tha Rama.

“Belsh – Qendra e Rilindur Shëndetësore përmbyll fazën e parë të Programit Kombëtar #300QendraShëndetësore, falë të cilit sot kemi plot 300 adresa të shërbimit parësor me standarde europiane😍

Faza e Dytë do t’i kthejë të gjitha qendrat e tjera shëndetësore në të njëjtat parametra si 300 qendrat tanimë të rilindura, plotësisht funksionale👍

#TetoriRozë🎀

Në muajin e ndërgjegjësimit për luftën kundër kancerit të gjirit, rreth 9 mijë gra janë ekzaminuar falas, falë rrjetit të mamografëve që kemi siguruar në çdo rajon”  shkruan Rama në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img