Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Mos ka ardh koha të hani prap ngjala me Metën? Rama shmang përgjigjen por ironizon presidentin: I është trashur gjuha

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është përballur me “makinën e së vërtetës” në emisionin satirik Fiks-Fare, ku nuk kanë munguar pyetjet e sikletshme nga drejtuesit.

Ndër të tjera Rama është pyetur edhe nëse “ka ardhur koha që të ritakohet për të ngrënë ngjala me presidentin Ilir Meta”, duke i rikujtuar darkën e famshme të lidhjes së koalicionit.

albsig

Pjesë nga intervista:

Mos ka ardh koha të takoheni prap dhe të hani ngjala, verën e kemi ne. Këta të LSI që i merrni ju i ka quajtur gjethe të kalbura

Rama: Ça vere, ajo aty? Ku keni verë ju…s’keni verë.

Rama: Ktheu nga ekrani dhe dhuaj dëgjo vajzën dhe shko në shtëpi.

Ça shpi, varet sa shtëpia ka

I ke mbajtur të gjitha premtimet si kryeministër?

Rama: Jo të gjitha

Nuk u lodhe kaq vite? 8 vjet

Rama: Pse të lodhem

Po Bashën e do sinqerisht?

Rama: Pse nuk duket?

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img