Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Mos i humbisni! Këto janë 7 imazhet mbreslënëse të shkrepura nga dritarja e avionit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një fotograf japonez Ryosuke Kosuge ka shkrepur disa imazhe mbreslënëse që tregojnë sesi bashkëjeton njeriu me natyrën.

Përveç fotove të kapura në qytetin e tij, Tokio, ai udhëton nëpër botë, duke fotografuar imazhe dhe pamje të ndryshme në Itali, Amerikë dhe Mbretërinë e Bashkuar.

“Frymëzues i frikshëm”, “i çmendur” dhe “spektakolar” janë vetëm disa nga komentet që ndjekësit bëjnë në postimet e tij në Instagram.

Më poshtë po rendisim disa nga fotot më pikante të Kosuge:

-Liqeni Toyoni në formë zemre në Hokkaido, Japoni

1 6

– Kështjella e Mbretit Alfred, në Wiltshire, Angli

2 6

– Kryqëzimi i madh i rrugës në Guangxi në jug të Kinës

3 5

-Njeriu me biçikletën dhe punimet e veçanta në Vietnam

4 4

-Mali Fuji në Japoni

5 3

– Qyteti Los Angeles në Kaliforni

6 2

-Arkitektura kineze, në Tianwen në Jishou

Screenshot 2 21

Më shumë

spot_img
spot_img