Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

‘Mos fyeni mjekët’, Vasili i kthehet Manastirliut: Rama është i pari që e bënë këtë (Tregon emrat e tyre)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i është përgjigjur deklaratës së ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila tha sot në Kuvend se “Askush nga politikanët të mos guxojë t’i prekë mjekët dhe infermierët dhe të fyejë dinjitetin e tyre dhe të dalë të bëjë politikë me pandeminë”.

Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama, si i vetmi politikan që ka fyer rëndë mjekët dhë i bën thirrje Manastirliut që të merret fillimisht me Ramën.

Ish-kryetari i LSI shkruan se Rama i ka fyer publikisht dhe rëndë edhe individualisht mjekët, duke i përmendur me emra.

Vasili-fb-1.png

Më shumë


spot_img

spot_img