‘Mos fyeni mjekët’, Vasili i kthehet Manastirliut: Rama është i pari që e bënë këtë (Tregon emrat e tyre)

Publikuar tek: politike, më 19:34 26-11-2020 ‘Mos fyeni mjekët’, Vasili i kthehet Manastirliut: Rama është i pari që e bënë këtë (Tregon emrat e tyre) Petrit Vasili

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili i është përgjigjur deklaratës së ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila tha sot në Kuvend se “Askush nga politikanët të mos guxojë t’i prekë mjekët dhe infermierët dhe të fyejë dinjitetin e tyre dhe të dalë të bëjë politikë me pandeminë”.

Vasili akuzon kryeministrin Edi Rama, si i vetmi politikan që ka fyer rëndë mjekët dhë i bën thirrje Manastirliut që të merret fillimisht me Ramën.

Ish-kryetari i LSI shkruan se Rama i ka fyer publikisht dhe rëndë edhe individualisht mjekët, duke i përmendur me emra.

Vasili-fb-1.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama publikon pamjet nga Abu Dhabi, takohet me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe (VIDEO)
Kuvendi komunal i Bujanocit e shpalli Gent Cakajn ‘Qytetar Nderi’, ministrja serbe refuzon propozimin »
Article Logic
Execution time: 0.013109922409058
array(1) { ["section"]=> string(106) "mos-fyeni-mjeket-vasili-i-kthehet-manastirliut-rama-eshte-i-pari-qe-e-bene-kete-tregon-emrat-e-tyre-229245" }