Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

“Mos e ka thënë Qirios Saliu”, Rama takim me pakicat kombëtare në Dropull, përballet me Këshilltarin: Fjala juaj më ka provokuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama aktualisht ndodhet në Dropull të Gjirokastrës ku po zhvillon një takim me pakicat kombëtare që janë të vendosura përreth asaj hapësire gjeografike.

Gjatë fjalës së tij, një Këshilltar Bashkiak i Dropullit i ka thënë Ramës se politikat e tij për të zgjeruar Shqipërinë më në jug dhe sulmet ndaj PDIU-së, e kanë provokuar atë, ndërsa kryeministri mohonte të kishte thënë diçka të tillë duke përmendur edhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Rama: Po PDIU-në nga e gjete apo ngaqë je vetë me LSI?

Qytetari: Jo jo, nuk jam, unë jam i PD-së. Fjalët tuaja kanë provokuar ndjenjën e dropullitëve, ti nacionalizmin e kishe për të plotësuar ato politikat e brendshme të tuat.

Rama: Cila fjalë e imja të ka provokuar?

Qytetari: Fjala jote që më ka provokuar është që të zgjerojmë kufinjtë e Shqipërisë.

Rama: E kam thënë unë? Mos e ka thënë qirios Saliu?

Qytetari: Jo jo e keni thënë ju.

Më shumë

spot_img