Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Mori vëmendjen e të gjithëve me veshjen në ceremoninë e Biden, senatori amerikan: S’më intereson moda, mjafton të jem ngrohtë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

44d3b041663b96a9382dd55213b4cf28

Në ceremoninë e inagurimi që u zhvillua dje për zyrtarizinin e Joe Biden si president i 46-të i SHBA, vëmendjen n e mori senatori amerikan Bernie Sanders.

Ai u shfaq i ulur në karrige me maskë, pa kostum zyrtar, me pantallona dhe xhup, këpucë të thjeshta dhe dorashka.

Pas kritikave të shumta për veshjen ka reaguar vetë senatori.

Bernie në një deklaratë për media tha se nuk e mërzitet aspak se është bërë “meme”. Ai tha se ata nga Vermoni nuk e vrasin mendjen për modën, mjafton të jenë ngroh.

“Ne nga Vermonti nuk duam t’ia dimë për modën. Duam vetëm të jemi ngrohtë dhe unë sot isha ngrohtë”, ka thënë ai.

140522619_811318863059249_7076357090833542699_n.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img