Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Mori vaksinën kundër COVID-19, flet Tritan Kalo: Nuk kam asnjë problem, kam bërë vaksina edhe për sëmundje më të rrezikshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

64231fb189d01ff0ab228b1d8da15a9d

Mjeku i Infektivit Tritan Kalo ditën e sotme mori vaksinën kundër COVID-19, si personi i katërt në Shqipëri që e injekton këtë vaksinë.

Ai ka folur për herë të parë pas vaksinimit në emisionin “Open”, ku është hsprehur se nuk ka asnjë problem dhe ndihet shumë mirë, ndërsa shton se ka marrë vaksina edhe për sëmundje më të rrezikshme se COVID-i, si Ebola.

“Asnjë problem, unë kam bërë vaksina të ndryshme edhe për sëmundje më të rrezikshme se COVID. Kam punuar në vende të ndryshme dhe kam bërë vaksinë edhe për Ebola-n.
Në fund të vaksinimit merrnim një sticker që tregonte që ishim vaksinuar. Unë e vura në ballë që të tregoja se isha vaksinuar dhe të mos kishin frikë.
Teoritë konspirative nuk kanë asnjë baze reale dhe është një llojë ndalimi që duan t’i bëjnë imunizimit të popullatës.
Ne që rrezikojmë jetën pranë të sëmurëve, jemi të aftë të rrezikojmë edhe jetën për të marrë vaksinën. Duhet të vazhdojmë të mos neglizhojmë masat që kemi vendosur. Vaksina është një product jo i dëmshëm nëse aplikohet në kushte të përshtatshme”, tha Kalo.

Më shumë

spot_img
spot_img