Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Mori plagë në kokë nga hedhja e çekiçit, humb jetën atletja e re

spot_img

Lajme të ngjashëm

Hedhësja e çekiçit Alegna Osorio ka humbur jetën si pasojë e dëmtimeve në kokë që pësoi gjatë një incidenti, teksa ishte duke u stërvitur. Lajmi për humbjen e 19-vjeçares u bë me dije nga Instituti Kombëtar i Sportit Kuban.

“Ne ndajmë dhimbjen e padurueshme me familjen e saj”, tha Osvaldo Vento, presidenti i Institutit Kombëtar të Sportit në Kubë.

Osorio u godit aksidentalisht në kokë me çekiç në stadiumin olimpik në Kubë në prill, por fatkeqësisht nuk mundi dot t’i përballojë plagët e rënda dhe si pasojë ka ndërruar jetë.

19-vjeçarja Osorio ishte pjesë e Lojërave Olimpike për të rinj dhe u rendit e katërta në Buenos Aires në vitin 2018 dhe mori medalje bronzi në kampionatet Pan-Amerikane nën 20 vjeç, dy vite më parë.

Më shumë

spot_img