Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Mori nipin dhe mbesën me vete për të punuar tokën, përmbyset zetori në Divjakë, 10-vjeçarja në gjendje të rëndë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Divjakë, ku kanë mbetur të plagosur tre persona.

Bëhet me dije se  Xhevahir Allkja, kishte shkuar me traktor për të punuar tokën, ku me vete kishte marrë nipin dhe mbesën.

Allkja ka dashur që të kalojë argjinaturën e lumit, kur mjeti ka rënë duke zënë poshtë dy fëmijët.

Mësohet se gjyshi dhe nipi kanë marrë plagë të lehta, ndërsa vajza 10-vjeçe është në gjendje të rëndë.

Pas ndihmës së parë në spitalin e Lushnjës, ajo është nisur me urgjencë poër në spitalin e Traumës për mjekim më të specializuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img