Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Mori nënshtetësi shqiptare, Dua Lipa e lumtur poston foto nga Presidenca: Po ndihem krenare

Shkruar nga Newsbomb
Mori nënshtetësi shqiptare, Dua Lipa e lumtur poston foto nga
Presidenti Bajram Begaj i dha sot shtetësinë shqiptare, këngëtares me famë botërore, Dua Lipa. Kreu i Shtetit priti sot artisten e mirënjohur dhe vlerësoi talentin e saj, shpirtin artistik, si dhe angazhimin e saj në mbështetje të kauzave sociale. Këngëtarja me famë botërore ka postuar një foto në Instagram nga Presidenca, teksa shkruan se ka marrë pasaportë shqiptare. Gjë që është pëlqyer nga ndjekësit e saj dhe se vëtëm në pak orë ka marrë mbi 1.4 milionë pëlqime. “Faleminderit Presidenti Bajram Begaj, kryebashkiaku Erion Veliaj, që më dhanë shtetësinë shqiptare. Fleminderit, po ndihem shume krenare” shkruan ajo në postimin e saj. Kujtojmë që nesër, për 28 Nëntor këngëtarja do të mbaj dhe një koncert në Sheshin Skëndërbej falas për mijëra qytetarë.  
 
View this post on Instagram
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese