Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mori dozën e vaksinës AstraZeneca, 18 vjeçarja në Itali pëson trombozë dhe humb jetën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 18 vjeçare ka humbur jetën në Itali, si pasojë e mpiksjes së gjakut. E reja ishte nënshtruar një ndërhyrje për të ulur presionin e gjakut në tru, por fatkeqësisht nuk pati sukses.

Sipas medieve italiane, 18 vjeçarja Camilla Canepa kishte marrë më 25 maj dozën e vaksinës AstraZeneca, pasi kjo vaksinë u miratua për përdorim tek personat mbi 18 vjeç. 

“Administrata komunale dhe i gjithë qyteti mblidhen rreth familjes së vajzës që u shua sot. Në këtë moment dhimbjeje unë shpreh gjithë dashurinë dhe afërsinë time me familjen e Camilla-s”, u shpreh kryetarja e Bashkisë Valentina Ghio.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img