Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mori dënim me burgim të përjetshëm, Ratko Mlladiç fotografohet me sytë me lot gjatë seancës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ratko Mlladiç, qau në sallën e gjyqit ndërsa mësoi dënimin e tij me burgim të përjetshëm nga Gjykata Ndërkombëtare e Hagës për krimet në Srebrenicë nga viti 1992-1995.

Për herë të parë gjenerali famëkeq i Serbisë, u kap nga mediat dhe aparatet fotografike ndërsa fshinte lotët kur dëgjonte vendimin për burgim të përjetshëm.

I ashtuquajturi Kasapi i Ballkanit i kishte sytë me lot, dhe ky fakt, nuk kaloi pa vëmendjen e medias ndërkombëtare, që gjithsesi, veç këtij fakti, i kanë dhënë më shumë rëndësi lotëve të hidhërimit dhe gëzimit të mijëra e mijëra nënave që prej dekadash ishin duke pritur vendimin për Ratko Mlladiç.

196873946 512596176846292 881853010657269486 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img