Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Mori Bashën të pandehur, shkarkohet nga posti i zv/drejtuesit të prokurorisë së Tiranës Ervin Karanxha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shkarkuar nga detyra e zv/shefit të drejtuesit të prokurorisë së Tiranës, Ervin Karanxha.

albsig

spring

Në këtë mënyrë, ky i fundit është lënë në funksionin e prokurorit të thjeshtë.

Kujtojmë që Karanxha ka qenë prokurori që firmosi për marrjen të pandehur të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe dy funksionarëve të tjerë të PD Arben Ristani dhe Ilir Dervishi.

Kjo nuk është hera e parë që Karanxha ka firmosur marjen të pandehur të Bashës, pasi  më herët ai, ka firmosur dhe vënë nën akuzë të Bashës edhe për çështjen e skandalit të rrugës Durrës-Kukës, ku basha akuzohej në atë periudhë për veprën penale të ‘Pabarazisë së tenderave’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img