Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Mori apartamentin me qira dhe po e kthente në “shtëpi bari”, si u zbulua 25-vjeçari në Britani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Britatinë e Madhe, pasi kishte marrë një shtëpi me qira dhe po e kthente në “shtëpi bari”.

Mediat e huaja bëjnë me dije se në pranga ka rënë shtetasi Anisi Hamallori. Ai kishte marrë me qira 6,438 paund një shtëpi me tre dhoma gjumi në qytet dhe kishte nisur që atë ta kthente në shtëpi bari.

Kanë qenë fqinjët ata që kanë ndjerë erën dhe kanë njoftuar policinë.  Nga kontrollet në banesë, policia gjeti 97 bimë kanabis sativa, me një vlerë prej 200 mijë paundsh.

Hamollari pasi u arrestua, u dënua me 18 muaj burg.

Më shumë

spot_img
spot_img