Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Morën peng dhe dhunuan 39 vjeçarin, lihen në burg katër autorët nga Saranda (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Sarandës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për katër të arrestuarit e operacionit “Pengmarrja”, dy vëllezërit Pjetër dhe Astrit Ndoj dhe dy fëmijët e Astritit, Aleksandër e Anton Ndoj.

Ata akuzohen se kanë marrë peng dhe kanë keqtrajtuar disa ditë më parë 39-vjeçarin Gentian Omeri. Bëhet me dije se tre prej të arrestuarve janë transferuar drejt burgut të Bënçës, ndërsa njëri në burgun e Kavajës. Ndërkohë vazhdon të mbetet në kërkim Alfred Ndoj.

Kujtojmë se disa ditë më parë shtetasi Gentian Omeri është mbajtur me forcë nga këta persona në automjet dhe më pas e kanë goditur me sende të forta, duke e lënë të plagosur në mes të rrugës.

Më shumë