Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Morën paratë por nuk zhdoganuan makinën, procedohen dy doganierët privatë në Durrës, një është nga Tirana

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

eb3253f1ba5a82aff1f3586bbfd953a3

Dy doganierë privatë janë proceduar penalisht nga Policia e Durrësit pasi në agjencinë ku ata punojnë, i kanë marrë paratë një shtetasi dhe nuk i kanë zhdoganuar makinën.

Sipas Policisë, u proceduan penalisht për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Mashtrimi”, shtetasit I. D., 36 vjeçe, banuese në Durrës dhe A. S., 58 vjeç, banues në Tiranë, punonjës në një agjenci doganore private.

Dy doganierët privatë i kanë kërkuar shtetasit D. G., 35 vjeç, të paguante një shumë parash në bankë për t’i bërë zhdoganimin e mjetit, por nuk e kanë zhdoganuar, edhe pse pronari i mjetit i kishte paguar paratë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img