Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Morën me qira hotelin në Berlin dhe e kthyen në “shtëpi bari”, arrestohen dy shqiptarët në Gjemani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë kanë dalë para gjykatës gjermane pasi akuzohen për kultivim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se para gjykatës ka dalë Erblin S. 32 vjeç dhe Eugert Q. 21 vjeç.  Një nga të akuzuarit kishte marrë me qira një hotel në Bismarckstrasse në Berlin, të cilin e kishte kthyer në “shtëpi bari”.

Të akuzuarit thuhet se kanë filluar rritjen e bimëve të kanabisit në 15 dhoma të përgatitura posaçërisht. Në fund, plantacioni mësohet se është shtrirë në të 48 dhomat e hotelit.

Nëse shqiptarët do të përfundonin “punën” e tyre do të përfitonin 125 kg kanabis që kapin vlerën e 1 milion euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img