Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

monumenti i lushnjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në qendër të qytetit të Lushnjes është vendosur monumenti i Shqiponjës së Artë, në përkujtim të 95 vjetorit të Kongresit të Lushnjes mbajtur në vitin 1920. Monumenti pritet të inaugurohet nga personalitetet më të larta në vend dhe pushtetarët vendorë e komunitetet fetare

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img