Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

monumenti i lushnjes

Lajme të ngjashëm

Sot në qendër të qytetit të Lushnjes është vendosur monumenti i Shqiponjës së Artë, në përkujtim të 95 vjetorit të Kongresit të Lushnjes mbajtur në vitin 1920. Monumenti pritet të inaugurohet nga personalitetet më të larta në vend dhe pushtetarët vendorë e komunitetet fetare


Më shumë