Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Monika Kryemadhi tregon live pamjet nga vendi i grumbullimit të mbetjeve në Sharrë

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka treguar denoncime të reja lidhur me çështjen e inceneratorëve dhe depozitimin e mbetjeve në landfillin e Tiranës.

Përmes videoxhirimeve të realizuara me dron Kryemadhi ka prezantuar në “Opinion” gjithë ecurinë e një procesi që nga dërgimi i mbeturinave familjare në kazan, deri në depozitim, duke identifikuar se ato nuk diferencohen.

Njëkohësisht, nga studio e emisionit “Opinion” është realizuar një lidhje direkte me kamerat e vendosura në landfillin e Sharrës, ku janë treguar live pamjet e mjeteve që shkarkojnë mbetjet.

Lexo edhe: Monika Kryemadhi flet për skandalin e mbetjeve: Qytetarët i ndajnë, por depozitohen në të njëjtin vend në Sharrë

Më shumë