Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Monika Kryemadhi: Taksa e sheshtë është propozuar për herë të parë nga LSI dhe u aplikua nga PD, qytetarët kanë problem varfërinë dhe shpopullimin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

496cbad59b0ac6a01212d13cf8734bf4

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur për programin e partisë së saj në emisionin “Real Story”, ku u ndal te taksa e sheshtë 9%.

Ajo u shpreh se për herë të parë taksa e sheshtë është propozuar nga LSI në vitin 2004 dhe u aplikua nga PD në vitin 2005, ndërsa shtoi se kjo taksë solli rritje ekonomike.

Sipas saj, 3 problemet kryesore që shqiptarët kanë janë varfëria, humbja e vendeve të punës dhe shpopullimi.

“Për herë të parë taksa e sheshtë është propozuar nga LSI, dhe më pas në vitin 2005 Partia Demokratike e aplikoi. Taksa e sheshtë solli një formalitet të ekonomisë por edhe një rritje ekonomike. Njerëzit kanë problem varfërinë, humbjen e vendit të punës dhe shpopullimin. Ne e kemi patur shumë të thjeshtë të vendosim 5 prioritete”, tha Kryemadhi.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img