Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Monika Kryemadhi s’bojkoton seancën, hedh votën për Bajram Begajn

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndryshe nga deputetët e Partisë Demokratike, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka zgjedhur të mos e bojkotojë procesin e votimit të kandidaturë së presidentit të ri.

Kryemadhi ka qëndruar në sallën e Parlamentit, dhe ka hedhur votën e saj për Bajram Begajn.

albsig

Kryemadhi vetëm pak para se të fillonte seanca tha se deputetët e LSI do të votojnë kundër për kandidatin për president të propozuar nga PS.

“Vota e LSI, është votë kundër. Nuk kam rezervë për as një person, por për diktaturën që po instalon Edi Rama” tha Kryemadhi.

Kujtojmë se deputeti i LSI, Petrit Vasili ka kundërshtuar më herët procesin e zgjedhjes së njëanshme të presidentit të ri. Megjithatë, duket se LSI ka zgjedhur të jetë kundër bojkotit të procesit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img