Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
38 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
31 °
E hënë, 4 Korrik, 2022
spot_img

Monika Kryemadhi paralajmëron “zhvillime”: Do publikojë provat me fotografi, janë fshehur 170 milionë dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, paralajmëron zhvillime të rëndësishme në ditët në vazhdim. Mbrëmjen e sotme ajo është shprehur se do të publikojë fotografi me prova, për një evazion fiskal në shumë e 170 milionë eurove.

“Janë fshehur 170 milionë dollarë. Kjo do të thotë se 170 milionë dollarë u janë fshehur zyrave të taksapaguesve shqiptarë. Do t’ju bëj publike javën e ardhshme, jo dallavere rrugësh, por fatura me fotografi, me numër fature dhe me emra të lidhur drejtpërdrejtë me kompanitë e inceneratorëve”, tha Kryemadhi.

albsig

spring

Kryetarja e LSI tha se, sipas saj, Bashkimi Europian e ka në dorë dosjen e inceneratorëve. Kryemadhi tregoi se shumë shpejt kjo dosje do të jetë edhe në duart e prokurorëve speciale të SPAK.  

“Ke një rast unikal, çështja e inceneratorëve, që mbahet peng. BE, nuk shohin zyrat e BE në Shqipëri por BE e ka dosjen e inceneratorëve mbi tavolinë. Shumë shpejtë, edhe SPAK-u, edhe opinioni publik do të kenë një dosje me evazion fiskal mbi 170 milionë dollarë të kompanive të inceneratorëve.

Janë fshehur 170 milionë dollarë. Kjo do të thotë se 170 milionë dollarë u janë fshehur zyrave të taksapaguesve shqiptarë. Do t’ju bëj publike javën e ardhshme, jo dallavere rrugësh, por fatura me fotografi, me numër fature dhe me emra të lidhur drejtpërdrejtë me kompanitë e inceneratorëve.

Ka dosje shtesë të inceneratorëve që konfirmon që kanë bërë 170 milionë dollarë evazion fiskal. Do ta bëj publike javën tjetër dhe do ta dorëzoj pastaj”, u shpreh kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img