Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Monika Kryemadhi: Kur ishte LSI në qeveri kishit çmime më të lira, sa ikëm ne vendi shkoi në greminë

spot_img

Lajme të ngjashëm

b93db5b88e106e7a9a09fb3c4084bd1e

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u shpreh mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” se në kohën kur LSI ishte në bashkëqeverisje me PS çmimet ishin më të lira.

Ajo tha se kjo aleancë ishte frena-freksion dhe pas largimit të LSI-së, vendi shkoi në greminë.

“Kriza ekonomike kishte nisur që para se të ndodhte tërmeti. Pasuroi 3-4 duar. Dëmtimi i ekonomisë shqiptare nisi me koncesionet. Rrënimi i ekonomisë, largimi i të rinjve, mungesa e një vendi pune, e sistemit arsimor, janë arsyet. Dëmtimi i ekonomisë shqiptare, mungesa e transparencës, e blloqeve politike dhe kapjes pas fijes së barit, ku është mungesa e vendeve të punës dhe largimi i qytetarëve, janë arsyet”, tha Kryemadhi.

Pjesë nga diskutimi në studio

Skënder Minxhozi: Mos u shtyni përtej tërmetit pasi dalim tek katër-viteshi i bashkëqeverisjes LSI-PS.

Kryemadhi: Ishte frena-freksion. Iku LSI dhe pastaj shkoi në greminë. Merrni librezën e ujit dh të dritave. Ju paguani më shumë sot apo para 4 vitesh?! Sot e keni më lirë çmimin e ujit dhe të dritave?!

Minxhozi: S’ka lëvizur fare

Kryemadhi: Epo të paska lënë me sahatin e vjetër Lali Eri, s’ta paska ndërruar

Më shumë

spot_img