Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Moderatorja flet pa doreza për virgjërinë: Kur vjen koha e martesës vajzat qepen, sikur ajo pika e gjakut do i…

spot_img

Lajme të ngjashëm

f5ab98ef2f3fe7265e7d8c97eaebe317

Moderatorja e njohur Fjoralba Ponari ka folur pa doreza për virgjërinë.

“Si mendon, virgjëria në Shqipëri është tabu apo injorancë?”, është një nga pyetjet që i është bërë nga ndjekësit në “Instagram”.

Kësaj pyetjeje ajo i është përgjigjur duke thënë se “flasim për tabu…aty ku me ndërgjegje himeni vlen më shumë se dëshirat dhe emocionet individuale”.

“Për sa kohë ka meshkuj që zgjedhin të bredhin lule më lule vet por nusen e duan të virgjër… e femra që zgjedhin të kenë marrëdhënie, e kur vjen koha e martësës në fund qepen, sikur ajo pika e gjakut do i vejë vulën zgjedhjeve të së kaluarës së saj… Flasim për tabu…aty ku me ndërgjegje himeni vlen më shumë se dëshirat dhe emocionet individuale”, shkruan Ponari.

fjoralaba.jpg

Më shumë

spot_img