Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Modelja e njohur humb jetën nga hemoragjia pasi bëri vaksinën AstraZeneca, shihni si i është mpiksur gjaku (Postimi i saj i fundit në Facebook)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Qipro, pasi është raportuar se një modele 39-vjeçare ka ndërruar jetë nga hemorragjia në tru, disa ditë pasi bëri vaksinën AstraZeneca.

Bëhet fjalë për modelen britanike Stephanie Dubois e cila pasi ishte vaksinuar shkruante shpesh në facebook se ndihej keq nga ana shëndetësore. Ajo ishte shtruar në spital pasi së fundmi kishte mpiksje të shumta gjaku, deri sa pësoi hemorragji në tru, e cila ishte fatale për të.

Ikja e saj ka shënuar një tronditje të madhe në opinionin publik dhe të gjithë rrethi i saj familjar. Në postimin e fundit para një jave në facebook, ajo shkruan “E lodhur së qëni e sëmurë, edhe disa teste të tjera sot. Unë prapë nuk e kam qejf gjilpërat”.

Screenshot 7 34

Në Qipro janë shënuar tre raste të tjera te gratë e moshës rreth 40 vjeç, me mpiksje gjaku pas vaksinimit.

Më shumë

spot_img
spot_img