Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Modeli i ri do quhet “iPhone 5se”, ja si parashikohet të jetë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa specifika shumë të mëdha rreth modelit të ri të iPhone kanë mundur të dalin në media, ku sipas blogut “9to5Mac”, modeli i ri i telefonit iPhone do të quhet “iPhone 5se”.

“SE” qëndron për “Special Edition”, edicion special, që sipas reporterit Mark Gurman, do të ketë shumë pjesë të iPhone 6 dhe do jetë i ngjashëm me iPhone 5s, me një ekran 4-inç.

Në vend të kornizës metalike, smartfoni i ri i Apple do ketë ekran të lakuar, opsionin “Touch Force”, kamera 8 megapiksel dhe “Live Photos”.

Ndërsa spekulimet thonë se iPhone 5se do ketë ekran “OLED” dhe “Li-Fi”, teknologjia e re që është 100 herë më e shpejtë se “Wi-Fi”.

Më shumë


spot_img

spot_img