Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Mjeku zbulon ‘live’ në emision: Ja cili mund të jetë një nga shkaqet që çon në vetëflijimin e pacientëve me COVID-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeku Arjan Mezini ka folur në emisionin “Open” për një problem që shqetëson pacientët e infektuar me COVID-19 që janë të shtruar në spitale.

Sipas tij, respiratorët bëjnë zhurmë që ngjan me një pistë avionësh dhe kjo mund të jetë një nga arsyet që i çon pacientët drejt vetëflijimit.

“Në spitale është një zhurmë që ngjan si një pistë avionësh. Respiratorësh kanë edhe një zhurmë që të çmend, të çorienton. Kjo gjë dhe po i çmend pacientët dhe i bën të mendojnë gjithëçfarë gjërash e aktesh, siç kemi parë,”- tha Mezini në Open.

Më shumë


spot_img

spot_img