Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Mjeku Xhaxho dhuron plazmën për trajtimin e të infektuarve me Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6729a6b3dfd54bdb8c26bd00e172dccb

Mjeku i njohur, Roland Xhaxho, i cili ka kaluar infeksionin e Covid-19 ka dhuruar ditën e sotme plazmën e gjakut.

Plazma e gjakut do të përdoret për të shëruar pacientët e sëmurë.

Lajmin e ka bërë me dije minsitra e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila ka postuar një foto të mjekut teksa shihet që dhuron gjak.

Manastiriu shprehet se është krenare për mjekët, që me shembullin e tyre, përçojnë vlerat e humanizmit dhe solidaritetit për atë që ka më shumë nevojë.

“Krenare për mjekët, që me shembullin e tyre, përçojnë vlerat e humanizmit dhe solidaritetit për atë që ka më shumë nevojë. Dr. Roland Xhaxho, pasi e ka mundur virusin e rrezikshëm, i është bashkuar nismës “Bëhu hero për dikë që ka nevojë”, duke dhuruar gjak, që do të shërbejë për trajtimin e pacientëve me COVID19. Bëhu edhe ti hero për dikë që ka nevojë për ty”, shkruan Manastrirliu në postimin e saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img