Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mjeku Tritan Kalo në ditën e Infermierëve: Ju jeni krahu ynë i djathtë, keni sakrifikuar shëndetin tuaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në ditën ndërkomëtare të infermierëve, mjeku Tritan Kalo ka thënë se ata janë krahu i djathtë i mjekëve dhe një shtryllë e fortë e ofrimit të përkujdesit për çdo të sëmurë, si në kushtet spitalore po ashtu edhe në mjediset ambulatore.

Kalo shton se bluzat e bardha sakrifikojnë shëndetin e tyre për pacientët, sidomos në kohën e pandemisë ku shumë infermierë dhe mjekë janë infektuar, ku disa prej tyre kanë humbur dhe jetën.

Shënimi i plotë i tritan Kalos

“Kohë kovidiane….12.05.2021…. DITA BOTËRORE e INFERMJEREVE/INFERMJERËVE….Janë pa as më të voglin hezitim krahu i djathtë i Mantelbardhëve kudo në Botë…Janë BAZA më e gjërë dhe një SHTYLLË e fortë e ofrimit të përkujdesit ndaj çdo të sëmuri, si në kushtet spitalore po ashtu edhe në mjediset ambulatore të Shërbimeve Shëndetsore publike dhe private….Sakrifikojnë  jo pak nga shëndeti i tyre sidomos këto kohë të Pandemisë nga Sars-Cov2/Covid-19, kur një  numër jo i vogël i tyre janë sëmurë nga kjo “flamë mbarëbotërore”, ose edhe kanë humbur jetën prej saj….Jemi të gjithë shumë krenar për JU!!!….Përftoj nga ky postim për t’ju uruar atyre dhe të gjithë Bashkëkombasve të mi edhe Fitër Bajramin, GËZUAR!!!….Together forever!!!”, shkruan Kalo në postimin e tij në Facebook.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img