Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Mjeku kroat jep detaje për të plagosurit nga aksidenti tragjik: 8 janë në gjendje të rëndë, në spital kanë ardhur 45 të lënduar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 10 persona ndërruan jetë dhe shumë të tjerë u plagosën nga aksidenti tragjik në Kroaci, ku autobusi me të cilin po udhëtonin rreth 60 shqiptarë nga Kosova doli nga rruga dhe u përmbys.

Drejtori i spitalit ku u dërguan të plagosurit, Josip Samardzic, ka treguar për mediat kroate se në spital janë pranuar 45 të plagosur, por 8 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Aksidenti tragjik ndodhi rreth orës 06:20 të mëngjesit të sotëm në autostradën afër Slavonski Brod, teksa një prej efektivëve të ndodhur në vendngjarje e konsideroi si aksidentin më të rëndë që kishte parë në jetën e tij.

Më shumë

spot_img