Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Mjeku i vë kushte Bleonës: Jam gati të martohem me të por…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeku 64-vjeçar Dalip Gjoka vazhdon të shpresojë se këngëtarja Bleona Qereti do të martohet një ditë me të. Në një interviste televizive mbrëmjen e së hënës në “TCH”, Dlipi i kërkoi ndjesë vajzave të tij për këtë iniciativë që ka marrë, ndërsa për këngëtaren tha se kishte edhe disa kushte që ajo duhet t’i pranojë.

“Jam gati të përcaktoj edhe momentin e dasmës dhe momentin që do të veshë kostumin e Matit ku do të ishin ftuar shumë miq. Do t’i vija disa kushte Bleonës. Që të pranonte që të ishte nuse mati qoftë edhe për një natë, të pranonte të pozonte si të donte, të veshi kostumin kombëtar në Kishë”, deklaroi Dalip Gjokal.

Pjesë nga intervista e mjekut Dalip Gjoka për “TCH”:

Gazetat kanë filluar të shkruajnë për reagimin e vajzës suaj duke thënë se ti nuk je mirë me shëndet?

Kjo është e vërtetë.

Çfarë ju kërkon?

Unë kam dy vajza të shkëlqyera. Të reflektojnë ke gjakftohtësi dhe të kujtojnë se çfarë kam bërë për këta fëmijë të mrekullueshëm. Ju kërkoj ndjesë për shqetësimin dhe besoj se do të dinë të më mirëkuptojnë. Besoj se nuk do të më kryqëzojnë si Krishti.

Nëse Bleona refuzon të martohet me ty, gjë që ka shumë pak gjasa, ke menduar se çfarë do të ndodhë në jetën tënde?

Nuk do të jetë fundi i botës.

Çfarë do të bësh?

Jam gati ta filloj nga zero, çfarë kam treguar si mjek, si sportist në të gjitha fushat e jetës. Ka një keqkuptim tek intervista. Unë nuk e kam ftuar këtë artiste të madhe për të qenë vetëm një natë. Unë i kërkoj asaj të jem bashkëshorti i saj dinjitoz”

I ke menduar të gjitha detajet?

Jam gati të përcaktoj edhe momentin e dasmës dhe momentin që do të veshë kostumin e Matit ku do të ishin ftuar shumë miq” Do t’i vija disa kushte Bleonës. Që të pranonte që të ishte nuse mati qoftë edhe për një natë, të pranonte të pozonte si të donte, të veshi kostumin kombëtar në Kishën e Shën”

Kushti i dytë?

Kushti i dytë, le të arrinte në majën e malit të Dejës.

Çfarë të bëj?

Të ngjitet në Malin e Dejës.

Kushti tjetër?

Edhe aty të fotografohet.

Edhe nudo?

Po, edhe nudo dhe me atë rast të pinte një kafe në shkollën e Macukut. Të vendosë një tufë me lule në varrin e gjyshit dhe të gjyshes sime. Do të isha shumë krenar. Pa diskutim do të merrte titullin qytetare e Matit.

Më shumë

spot_img