Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mjeku i njohur tregon tre tripologjitë e Covid-19: Shenjat shfaqen edhe pas…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5d54235fffc6a4873dd66bd24c3c1c77

Shenjat te personat e prekur nga Covid-19 mund të rishfaqen edhe pas 6 muajve. 

Këtë ka pohuar, mjeku shqiptar me banim në Spanjë, Kita Sallabanda, i cili shtoi se ekspertët kanë zbuluar tre tipologji problemesh afatgjate që shfaqin ky target-grup.

Ai u shpreh gjatë një lidhjeje në emisionin “Opinion” se ka trajtuar të sëmurë të cilët vazhdojnë të shfaqin këto simptoma shumë kohë pasi e kanë fituar betejën me koronavirusin.

“Janë problemet respiratore, neurologjike dhe neuropsikike, të humbjes së memories. Në fazën e parë e parë janë problemet e trombozës, por në fazën e mëtejshme janë këto të treja. Kam të sëmurë që kanë 6 muaj me këto simptoma. Janë sëmurur që në maj dhe vazhdojnë me këto simptoma”, u shpreh Sallabanda.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img