Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Mjeku Erion Dasho nxjerr shifra të tjera për COVID-in: Në Shqipëri janë infektuar 2 milionë qytetarë dhe kanë vdekur 15 mijë, vaksinimi nuk pati efekt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mjeku Erion Dashi, i cili njihet si kritik i Ministrisë së Shëndetësisë, ka deklaruar ditën e sotme se në Shqiëpri janë infektuar më shumë se 2 milionë qytetarë.

Ai u shpreh në A2 se Shqipëria ka më shumë se një muaj që e ka arritur imunitetin e grupit, por me një kosto të rëndë prej 15 mijë viktimash.

“Tendeca është e qartë prej një muaji. Shqipëria, me një kosto prej 15 000 jetësh të humbura nga Covid dhe 2 milionë rastesh nga 2,8 milionë që është popullsia e saj, tashmë ka arritur imunitetin. Epidemia është në prag të shuarjes. Numri i rasteve dhe i të shtruarve në spital është i papërfillshëm. Situata është normalizuar dhe epidemia i ka kaluar të gjitha fazat e saj”, u shpreh Dasho.

Sipas tij, imunizimi me vaksinën kineze nuk ka patur asnjë efekt, por është bërë vetëm për efekt fushate.

Më shumë

spot_img
spot_img