Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Mjeku apel para Infektivit: Gjithësecili të mbajë përgjegjësitë e veta

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fa162ec82a27e007c00888778d20adf6

Mjeku Arjan Harxhi i është drejtuar me një apel pranë spitalit Infektiv të gjithëve, institucioneve dhe qytetarëve që të jenë të përgjegjshëm dhe të kujdesshëm në parandalimin e Covid.

“Çdokush ka përgjegjësitë e veta dhe duhet ta rishikojë këtë lloj pozicioni. Sa i përket kujdesit parandalimit por edhe për të parë se si do të jetë pozicioni i gjithësecilit prej tyre në të ardhmen e afërt, afatmesme dhe afatgjatë”, thotë Harxhi në videon e shpërndarë nga ministrja Ogerta Manastirliu.

“Gjithësecili ka përgjegjësi e veta, përsa i përket kujdesit dhe parandalimit të #COVID19. Edhe sjellja individuale është shumë e rëndësishme – Ju lutem dëgjoni apelin e prof. Arjan Harxhit nga spitali infektiv”, shkruan ministrja ndërsa ka ndarë videon e mjekut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img