Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Mjeku anestezist merr dozën e dytë të vaksinës, Manastirliu: Sot është totalisht i mbrojtur nga Covid-19

spot_img

Lajme të ngjashëm

3e5777d76860481be8f5b59269813fe4

Disa bluza të bardha kanë filluar të marrin dozën e dytë të vaksinës anti-Covid-19, pasi dozën e parë e morën nga mesi i Janarit.

Një prej tyre është dhe mjeku anastezist, Ilir Ohri. Foton e tij duke bërë vaksinën e ka publikuar ministrja e Shëndetësië Ogerta Manastirliu, duke mos kursyer fjalët e bukura dhe elozhet për të.

“Jam e lumtur që prof. Ilir Ohri, mjeku i rrallë i frymëzues për disa breza të mjekëve anestezistë në Shqipëri dhe me një kontribut të paçmuar në shërbimin delikat të reanimacionit në QSUT, është sot më i mbrojtur nga COVID19 pasi ka kryer dy dozat e vaksinës antiCOVID’, shkruan Manastirliu.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img