Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Mjekja në Itali infektohet me koronavirus 6 ditë pasi bëri vaksinën e Pfizer, ja çfarë ndodhi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

11bdd1bd09062e21c88888d1eebd902d

Një mjeke italiane ka rezultuar pozitive me koronavirus, gjashtë ditë pasi bëri injeksionin e parë të vaksinës.

Sipas mediave të huaja infermieri mjekja mori vaksinën Pfizer më 28 dhjetor dhe ishte një nga të parët  që iu nënshtrua vaksinës.

Dje ajo është shtruar në pasi ka rezultuar pozitive me Covid-19.

”Unë rezultova pozitive me Covid, por do të kisha bërë përsëri vaksinën dhe dua tju them që kjo është mundësia e vetme e madhe për të fituar këtë betejë. Nëse nuk do ta kisha bërë atë, virusi i pashqetësuar do të më kishte bërë dëme të pakthyeshëm” tha ajo.

Presidenti i Këshillit Superior të Shëndetit, Franco Locatelli,  tha se mbrojtja imune nga infeksioni i virusit SarsCoV-2 është i plotë vetëm pas administrimit të dozës së dytë të vaksinës anti Covid-19.

Kujtojmë që një rast i ngjashëm është shënuar edhe në amerikë, ku një inferimier rezultoi pozitiv me Covid vetëm 8 ditë apsi kishte marrë vaksinën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img