Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Mjekja Kule: Janë 3000 fëmijë të infektuar me Covid, të vegjlit i shfaqin simptomat edhe pas…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

788d7e84d6ac44bf829313634a5467fb

Shefja e Shërbimit Infektiv Xhorxhina Kuli, ka folur për simptomat e Covid-19 tek fëmijët, ku tha se i manifestojnë simptomat edhe pas 4 deri në 6 javë pasi është prekur i rrituri në familje.

“Është parë që ndodh që fëmija të jetë infektuar 4-6 javë pas prindit,” tha Xhorxhina Kuli.

Mjekja u shpreh se ka patur fëmijë të shtruar në shërbim dhe në terapi intensive, por sipas saj shifrat nuk janë alarmante, teksa shton se janë konfirmuar pozitivë me anë të tamponit 3000 fëmijë në të gjithë vendin.

“Janë 3 mijë fëmijë pozitiv ndërkohë që kemi disa të shtruar por ka vende”, deklaroi mjekja Kuli.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img