Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Mjegulla “mbulon” qytetin e Durrësit, vështirësi në ankorimin e anijeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qershori ka qenë i “çrregullt” sa i përket motit.  Gjatë javës se fundit moti ka qenë me diell në mëngjes dhe reshje paradite.

Një mot i pazakontë është shënuar edhe ditën e sotme në Durrës, ku pas diellit, mjegulla ka mbuluar qytetin.

Mjegulla ka krijuar vështirësi në ankorimin e anijeve dhe të mjeteve lundruese në portin e Durrësit.

Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme mjegulla është aq e dendur sa ka vështirësi që të shihen mjetet e lundrimit.

Më shumë

spot_img
spot_img