Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

“Mjaft është mjaft”, Kamala Harris bën thirrje për ndalimin e armëve sulmuese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendëspresidentja e SHBA-së, Kamala Harris, ka bërë thirrje për ndalimin e armëve sulmuese pas dy të shtënave masive vdekjeprurëse në SHBA.

Harris po merrte pjesë në funeralin e Ruth Whitfield, 86 vjeç, e vrarë në një supermarket në Buffalo, ku bëri edhe thirrjen që të ndalohen armët e zjarrit.

albsig

spring

Harris duke renditur sulmet më mizore në SHBA, tha se ishte koha për të thënë “mjaft është mjaft” ndaj dhunës me armë.

“Të gjithë duhet të ngrihen dhe të bien dakord që kjo nuk duhet të ndodhë në vendin tonë dhe se ne duhet të kemi guximin të bëjmë diçka për të,” u tha ajo kongregtarëve në funeral.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img