Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Miu lë pa energji elektrike Gjirokastrën, mbeti pa drita 90% e qytetit

Lajme të ngjashëm

Një mi ka lënë 90% të qytetit të Gjirokastrës dhe fhstrat pa energji elektrike. Mësohet se mbrejtësi ka këputur disa siguresa të nënstacionit të Gjirokastrës, duke shkaktuar masë elektrike.

Është dashur ndërhyrja e ekipeve të OSSH për të gjetur defektin dhe më pas rikthimin e energjisë në zonë.

Kjo shkëputje ka zgjatur për rreth 30 minuta dhe aktualisht qytetarët kanë energji elektrike.

Më shumë