Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Misteri i shpërthimeve në Lezhë, Policia ende s’e ka gjetur çfarë ishin, banorët të tmerruar: Erdhën nga ajri

spot_img

Lajme të ngjashëm

1937f3d6f3e9f643d8ff0d3f74447a70

Dy shpërthime të fuqishme janë dëgjuar mbrëmjen e djeshme në Lezhë, shpërthime që kanë alarmuar banorët dhe i kanë detyruar të dalin nga shtëpitë.

Pavarësisht se siç janë shprehur, kanë telefonuar Policinë, as kjo e fundit nuk ka asnjë informacion se për çfarë shpërthimesh bëhet fjalë. Edhe mëngjesin e sotëm nuk ka asnjë njoftim nga Blutë e Lezhës, të cilët ende nuk e kanë gjetur vendin e shpërthimeve.

Shpërthimi i parë u dëgjua në Ishull-Shëngjin në orën 19:40 dhe shpërthimi i dytë u dëgjua në Ishull-Lezhë në orën 19:41. Sipas banorëve, zhurma ishte shumë e fortë, ndërsa dridhjen e krahasojnë me atë të tërmetit.

“Ishte nga ajri dhe kanë shpërthyer në ajër. Ishin dy goditje punë sekondash. Kam lajmëruar operativin e zonës, ata thanë nuk dimë asgjë. Ne kishim frikë, mos vjen ndonjë tip cunami. Dolëm jashtë nga frika, por nuk pamë gjë, për mua ishin goditje nga ajri”, u shprehen mbrëmjen e djeshme banorët e zonës për mediat.

Më shumë

spot_img