Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

MISTER/ Zhduket doktori që trajtoi pas helmimit Alexey Navalny, prej 10 ditësh asnjë gjurmë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Alexander Murakhovsky ishte mjeku i parë që trajtoi Alexei Navalny pasi u helmua me një agjent nervor, Novichok vitin e kaluar, mirëpo mjeku është zhdukur dhe nuk është parë më prej 10 ditësh.

Mediat e huaja bëjnë me dije se mjeku për herë të fundit është parë në një pyll në rajonin e Omsk me një automjet, ndërsa ditën e nesërme është raportuar se është zhdukur.

Autoritetet kanë nisur menjëherë kërkimin e tij me dron, helikopter dhe disa qytetarë në këmbë që e kërkojnë.

“Deri më tani nuk kam asgjë për t’i shtuar. E tëra që mund të them është se kërkimi ka filluar që në agim,” tha Ministria e Punëve të Brendshme të Rusisë.

Alexey Navalny u sëmur gjatë një udhëtimi nga Tomsku në Moskë, me dyshimet se ishte helmuar me novichok.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img