Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

Miss Universe 2023, nga Nikaragua gruaja më e bukur në botë

Shkruar nga Newsbomb
Miss Universe 2023, nga Nikaragua gruaja më e bukur në botë

Ka përfunduar konkursi vjetor i bukurisë për Miss Universe 2023, me fituesen e madhe, Sheynnis Palacios nga Nikaragua.

San Salvadori priti konkursin, ku u kurorëzua si femra më e bukur 23-vjeçarja nga Nikaragua, duke u bërë gruaja e parë nga Nikaragua që u kurorëzua Miss Universe.

Emrat e 20 finalistëve u bënë të ditur në fillim të eventit të së shtunës. Pas shfaqjeve të rrobave të banjës, gara hyri në fazën finale me 10 më të mirat.

Sheynnis  Palacios është prezantuese dhe modele. Palacios mban një profil mjaft aktiv në Instagram, me 691 milionë ndjekës, një numër që pritet të rritet ndjeshëm pas fitores së saj. Ajo poston çdo ditë foto të saj, si nga karriera e saj si modele, ashtu edhe nga përditshmëria.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese