Mish i kalbur dhe me erë, në fabrikë theren lopë të sëmura (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 22:59 28-01-2019 Mish i kalbur dhe me erë, në fabrikë theren lopë të sëmura (VIDEO)

Një video e denoncuar në një televizion polak, tregon disa lopë të sëmura duke u therur nga punëtorët në thërëtore.

Videoja e publikuar nga TVN 24 tregon dy lopë që duken aq të sëmura, saqë nuk mund të qëndronin në këmbë dhe tërhiqeshin zvarrë me litar të lidhur në këmbë dhe brirë.

Duket se therja e tyre është bërë gjatë natës dhe në thertore nuk ka pasur zyrtarë të veterinarisë dhe ushqimit, që paraqet një shkelje tjetër të rëndë të standardeve të sigurisë së ushqimit.

Ky skandali është shqetësues për të gjithë Bashkimin Europian,  pasi 80% e mishit të lopës në Poloni eksportohet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Myslimanët nisin peticion online kundër atletes ‘Nike’: Blasfemi me mbishkrimin ‘Allah’
Ish-shefi i Starbucks-it kandidat për president në SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.012107133865356
array(1) { ["section"]=> string(70) "mish-i-kalbur-dhe-me-ere-ne-fabrike-theren-lope-te-semura-video-150718" }