Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Mirupafshim verë! Ulje temperaturash, reshje shiu dhe shtrëngata, ja si pritet të jetë moti në vazhdim

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përshëndetje nga SHMU!

Situata e paqendrueshme që ka përfshirë vendin në ditën e sotme është pasojë e kalimit të masave më të freskëta dhe të lagështa. Në afatin kohor nga mesnata deri në mesditën e nesërme reshjet e shiut e përkohësisht shtrëngatat e shkurtra do të jetë prezente si pasojë e qarkullimit të së njëjtave masa.

Më të prekura do të jenë pjesa bregdetare dhe zonat e ulëta. Më tej moti do të vijë drejt kthjellimit. Era do të fryjë nga juglindja e jugperëndimi me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2 deri në  ballë.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 14°C deri në 29°C

zonat e ulëta 16°C deri në 33°C

zonat bregdetare 18°C deri në 31°C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img