Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Mirela Karabina kërkon pezullimin e menjëhershëm të drejtoreshës së TIK

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Arsimit, drejtuar nga ministrja teknike Mirela Karabina, kërkon pezullimin e menjëhershëm të drejtores së Teknologjisë, Informacionit dhe Komunikimit, Ornela Koleka.

Pezullimi është kërkuar pasi pretendohet se Koleka ka shkelur ligjin e sigurisë të të dhënave.

“Ky pezullim është bërë për shkak të shkeljeve të njëpasnjëshme të kryera nga ana e znj. Koleka në kundërshtim me përcaktimet ligjore dhe detyrave të caktuara nëpërmjet urdhrave të Ministrit të Arsimit dhe Sportit si dhe për garantuar sigurinë dhe mbarëvajtjen e sistemeve të sigurisë dhe bazës së të dhënave të institucionit”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img