Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

“Mirë se vini në shkollën shqipe”, hapet një klasë e re për fëmijët shqiptarë në Zvicër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Baar të Kantonit Zug hapet klasë e re për mësimin e gjuhës shqipe të fëmijëve shqiptarë. Kjo është klasa e dytë që hapet në këtë kanton, pasi javë më parë është hapur dhe një tjetër në Chem, Zvicër.

Në klasën e re shqipe, mësuese është Minire Azemi, ndërkaq nga kjo javë pritet që të bashkohen dhe nxënës të tjerë. Po ashtu janë dhuruar dhe tekstet shkollore të dërguara nga Qendra e Botimeve për Diasporën dhe të shpërndara nga Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Bernë. 

Ambasada, i uron suksese të mëtejshme nxënësve dhe mësueses Minire Azemi!

248447099 1988513947986050 1910027008791258937 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img