Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Miratohet Rezoluta në Komitetin e Politikës së Jashtme të PE, Balla bisedë telefonike me Raporteren Isabel Santos

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, pas miratimit të Projekt-Rezolutës për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian, zhvilloi një bisedë telefonike me Raporteren për Shqipërinë zonjën Isabel Santos.

albsig

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se e ka falenderuar znj. Santos për Raportin e përgatitur, ku i kërkohet Këshillit Europian “mbajtja pa humbur kohë e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare me Shqipërinë”.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

 Sapo falenderova përmes një telefonate Raporteren për Shqipërinë zonjën Isabel Santos, teksa Komiteti i Politikës së Jashtme i Parlamentit Europian miratoi në parim (vazhdon votimi i amendamenteve – online) Raportin e përgatitur nga eurodeputetja Santos, ku i kërkohet Këshillit Europian “mbajtja pa humbur kohë e Konferencës së Parë Ndër-Qeveritare me Shqipërinë”, duke rikonfirmuar vlerësimin shterues të Komisionit Europian se Shqipëria nuk ka më as kushte dhe asnjë detyrë të papërmbushur që të lidhet me Konferencën. Raporti do të miratohet në seancën plenare të javës së fundit të marsit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img