Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Miratohet drafti për amnistinë, ja kush përfiton nga të burgosurit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka dhënë lajmin se është miratuar drafti për amnistinë.

Përmes një deklarate për shtyp, ajo ka treguar se kanë përfituar 28 gra të cilat fitojnë lirinë , ndërsa 28 të tjerave do tu ulet 1/3 e dënimit.

Sipas Gjonajt, nga drafti kanë përfituar edhe disa të mitur dhe burra mbi 60 vjeç.

‘Nga 56 gra të dënuara, u vendos për lirim të menjëhershëm për 28 gra. Ndërsa 28 gra dhe përfitojnë me ulje të 1/3 e dënimit. Përfitojnë gjithashtu dhe disa të dënuar të mitur. Ndërsa disa të tjerë përfitojnë me ulje dënimi 1/3. Një tjetër kategori përfituese janë dhe burrat mbi 60 vjeç, që nuk janë dënuar për vepra penale që ndalohen nga amnistia’, tha Gjonaj.

Më shumë

spot_img